Nauka programowania za pomocą gier online? To możliwe! Lista 5 najlepszych Coders Games!

  A teraz czas na obiecany post o grach internetowych, dzięki którym można nauczyć się w ciekawy sposób podstaw programowania. Chyba każdy z nas choć raz w życiu spróbował swoich sił w grach komputerowych i pamięta, jaką frajdę sprawiało zbieranie punktów, przedmiotów ekwipunku, wypełniane misji i pokonywanie wrogów. Ale dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? I tak powstały gry online, których głównym celem jest nauka podstaw programowania. A w jakie gry tego typu warto zagrać? Poniżej znajduje się lista 5 gier, które przypadną do gustu, nie tylko miłośnikom gier online:):

  1. CodeCombat – świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych!

  CodeCombat jest platformą internetową przeznaczoną do nauki programowania przez granie w ciekawie mini-gierki. Choć jest głównie przeznaczona młodszym uczniom, to jednak warto ją przetestować, szczególnie gdy mamy w domu dzieciaki:) Można wybrać poziom nauki: począwszy od szkoły podstawowej do gimnazjum i co ważne, od samego początku piszemy prawdziwy kod! To również fajny pomysł na urozmaicenie lekcji informatyki, zarówno w młodszych, jak i starszych klasach.

Źródło: https://codecombat.com/
        Źródło: https://codecombat.com/
  1. Screeps – pierwsza gra MMO dla programistów

  Screeps to pierwsza gra MMO przeznaczona dla programistów. W każdej chwili możemy ją przetestować bez zakładania konta, więc warto spróbować w niej sił. A w jakim języku programujemy? JavaScript! Co ważne, od razu programujemy, tak więc można nauczyć się dość szybko tego języka.

Źródło: https://screeps.com/
      Źródło: https://screeps.com/


3. CodeChef
 – rozwiązuj problemy jak mistrz kuchni!

CodeChef to ciekawa platforma stworzona w formie gier, wyzwań, zadań oraz poziomów do przejścia, dotyczących określonego języka programowania. Co ważne, CodeChef umożliwia naukę ponad 50 języków programowania, a więc wybór jest ogromny!

Źródło: https://www.codechef.com/
      Źródło: https://www.codechef.com/

4. CodinGame – mój numer 1 wśród gier online!

  Czym jest CodinGame? CodinGame to miejsce, w którym można utknąć na wiele, wiele godzin, rozwiązując liczne zagadki w ponad 20 językach programowania! CodinGame to zbiór gier podzielonych na określone poziomy: od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Co ciekawe, w tych grach również spotykamy znanych bohaterów, na przykład Batmana lub Chucka Norrisa. Brzmi ciekawie? To jeszcze dorzucę smaczek w postaci rywalizacji między graczami lub dla osób z duszą społeczników – tryb multiplayer, dzięki któremu możemy współpracując z innymi rozwiązać zagadkę.

Źródło: https://www.codingame.com/start
Źródło: https://www.codingame.com/start


5. Pex for Fun
 – sposób na naukę C#, F# lub Visual Basic

Pex for Fun to produkt Microsoftu, który pozwala na naukę powyższych języków za pomocą wpisywania komend. Choć ta gra nazywana jest puzzlami, to jednak nijak się maja do typowych puzzli. Raczej Pex for Fun przypomina prostu kompilator, dzięki któremu można sprawdzić poprawność wpisanych komend.

Źródło: http://www.pexforfun.com/
  Źródło: http://www.pexforfun.com/

 A może Wy macie swoje ulubione gry online, umożliwiające naukę języka programowania w wyjątkowo przyjemny sposób?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *