5 najlepszych stron/platform do nauki programowania – część II

I czas na kolejną część postów poświęconych stronom/platformom, dzięki którym można rozpocząć naukę programowania w wybranym przez siebie języku (i tak jak poprzednio:  poniższa kolejność nie ma znaczeniaJ):

  1. Code Avengers – stań się  bohaterem🙂

  Code Avengers to platforma, która w głównej mierze oferuje płatne kursy, dotyczące nauki programowania. Jednakże można skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego (7-dniowego), dzięki któremu istnieje możliwość przetestowania platformy ( koszt abonamentu miesięcznego to 29$). I tak po wybraniu tej opcji, musimy zdecydować się na formę i tryb nauki (indywidualny – w domu i w pracy, uczeń – w szkole, nauczyciel – w szkole oraz rodzic – nauka w domu). Po założeniu konta należy w następnym kroku wybrać cel naszej nauki (w moim przypadku, to tworzenie aplikacji) lub zobaczyć wszystkie dostępne kursy i dokonać z nich wyboru. I tak po przejściu powyższych etapów rozpoczynamy naukę! W moim przypadku interfejs kursu jest podobny do szkoleń oferowanych przez Codeacademy, a więc dość intuicyjny w obsłudze.

Żródło: https://www.codeavengers.com/
                                                                  Źródło: https://www.codeavengers.com/

 

2. Kodologia.pl (dawniej CodeQuack) – pierwsza polska platforma do nauki kodowania!

  1.   Kodologia.pl jest pierwszą polską platformą internetową, przeznaczoną do nauki programowania. Obecnie platforma oferuje 18 kursów, z takich języków jak CSS, Python, Ruby, PHP, Java i inne. Uwaga! Korzystanie z kursów jest płatne (ceny zaczynają się od 39 zł/mc), ale w ramach przetestowania platformy można skorzystać z bezpłatnych dwóch pierwszych lekcji i z możliwości czytania forum.
  2. Źródło: https://codequack.com/pl/?
                                                                        Źródło: https://codequack.com/pl/?

     

  1. Programmr – jedna z najlepszych, a przede wszystkim darmowych platform

Programmr to jedna z najlepszych oraz darmowych platform przeznaczonych do nauki programowania. Oprócz kursów (na przykład z PHP, JAVA, C++, C#, PHYTON i wiele, wiele innych) są również dostępne projekty oraz wyzwania, które są świetnym dodatkiem do nauki! Choć obsługa platformy może na początku sprawić trochę problemów, to jednak warto przemęczyć się i przejść wybrany kurs.

 Źródło: http://www.programmr.com/
                                                                    Źródło: http://www.programmr.com/

 

  1. Eduweb.pl – wiedza z pigułce

Eduweb.pl to znana platforma, oferująca mnogość kursów i warsztatów z różnych dziedzin wiedzy i sektorów IT. I tak oprócz programowania można podszkolić swój warsztat grafika lub zająć się tworzeniem animacji. Choć zdecydowana większość dostępnych szkoleń jest płatnych, to jednak można skorzystać z ponad setki darmowych kursów.

Źródło: https://eduweb.pl/wyszukiwarka
                                                                Źródło: https://eduweb.pl/wyszukiwarka
  1. Code School – nauka programowania od podstaw

Code School to kolejna platforma internetowa, na której znajdziemy kursy i szkolenia, dotyczące różnych języków programowania. I tak jak w większości powyższych przykładów, i tu pełen dostęp do proponowanych kursów wymaga wykupienia abonamentu (29$ w planie miesięcznych lub 19$ w rocznym). Jednak po założeniu konta istnieje możliwość przetestowania wybranych kursów, a warto!

Źródło: https://www.codeschool.com/
                                                            Źródło: https://www.codeschool.com/


Uff i to już koniec dzisiejszego wpisu. Następny post pewnie głównie ucieszy miłośniczki i fanki gier komputerowych, ponieważ pojawi się lista gier, które umożliwiają naukę programowania poprzez wypełnianie misji, zdobywanie magicznych artefaktów i przeżywania wirtualnych przygód!:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *