„Po co mi cyfrowy świat? Dzień z uczniowskiego życia” – konkurs dla uczniów szkół podstawowych!

Promujemy również ciekawe inicjatywy, które wspierają, zachęcają, a także mogą wpłynąć na kształt obecnej edukacji. Dlatego dziś zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie skierowanym do uczniów szkół podstawowych, znajdujących się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego!

 

Kto? Co? Jak? – czyli o założeniach konkursu

Konkurs pt.:”PO CO MI CYFROWY ŚWIAT? DZIEŃ Z UCZNIOWSKIEGO ŻYCIA” organizowany jest przez Olsztyński Oddział Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Olsztynie z siedzibą przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i polega na stworzeniu krótkiej etiudy filmowej na powyższy temat.  

Głównym celem konkursu jest stworzenie uczniom szkół podstawowych możliwości wypowiedzenia się na temat miejsca i znaczenia mediów cyfrowych (telefonów, tabletów, komputerów itp.) w ich codziennym życiu. Dlatego też uczniowie mogą wziąć udział w dwóch kategoriach wieku: I – do 10 roku życia oraz II – uczniowie w wieku 11-14 lat, tworząc w zespołach maksymalnie 3-osobowych film animowany, dokumentalny, lub też fabularny. 

A dlaczego warto wziąć udział w tym konkursie? To doskonała okazja nie tylko do wygrania świetnych nagród, ale także do kreatywnych działań, które umożliwiają przedstawienie roli nowoczesnych urządzeń w codziennym życiu dzieci. 

 

Podsumowanie i wręczenie nagród

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie 7 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie podczas cyklicznej konferencji „Dziecko – cyfrowy tubylec w szkole. Problemy i wyzwania”. W tym czasie również zostaną zaprezentowane filmy laureatów!

 

Ważne informacje:

Kto?: uczniowie szkół podstawowych, znajdujących się na terenie woj. warmińsko-mazurskiego – do 14 roku życia!

Do kiedy?: Konkurs trwa od 11.12.2017 do 02.03.2018

Gdzie?: Film wraz ze zgłoszeniem i oświadczeniami należy przesłać do 2 marca 2018 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Oddział Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Olsztynie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Nauk Społecznych, ul. Żołnierska 14, 10-561 Olsztyn, z dopiskiem: Konkurs „Po co mi cyfrowy świat?”

Inne: długość filmu nie powinna przekraczać 4 minut!

Regulamin i więcej informacji: STRONA KONKURSU

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *