Bezpłatne warsztaty dla kobiet z JavaScriptu (Girls.js) – 3-4 marca 2018 w Poznaniu!

A może bezpłatne warsztaty z JavaScriptu? Jeżeli chcemy rozpocząć naukę tego języka programowania, to już niedługo będzie ku temu świetna okazja! W dniach 3-4 marca 2018 w Poznaniu odbędą się organizowane przez Girls.js bezpłatne warsztaty z programowania w JavaScript. To doskonała okazja do odkrycia „kobiecej strony JavaScriptu” i spróbowania w swoich sił podczas warsztatów. 

 

A dlaczego JavaScript?

Obecnie JavaScript jest jednym z najbardziej popularnych języków programistycznych, który pozwala na wprowadzenie w strony internetowe interaktywnych elementów. Co ważne, rośnie zapotrzebowanie na programistki i programistów JS, więc warto poznać ten język! I jeszcze coś o czym warto wspomnieć – warsztaty organizowane przez Girls.js są całkowicie bezpłatne! A kto może w nich uczestniczyć?

 

A dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla pełnoletnich uczestniczek, które chcą postawić swoje pierwsze kroki w świecie IT. Warto również znać HTML oraz CSS, dzięki czemu uzupełnimy nasze umiejętności programistyczne o znajomość JS. Należy także wziąć ze sobą laptop, na którym został zainstalowany edytor tekstu z możliwością podświetlania składni. 

 

Dodatkowe benefity 

Absolwentki warsztatów mogą liczyć na wsparcie Girls.js! Uczestniczki poprzednich warsztatów otrzymały pakiety podręczników oraz mogły wziąć udział w spotkaniach follow-up. To również doskonała okazja do pogłębienia swojej wiedzy lub też wymienienia się programistycznym doświadczeniem.

 

A kiedy podobne warsztaty odbędą się w moim mieście?

Jeżeli uważasz, że w Twoim mieście powinny odbyć się tego typu warsztaty, to warto skontaktować się z Girls.js i podzielić się z nimi swoim pomysłem! Girls.js wspiera pod względem merytorycznym oraz komunikacyjnym  „lokalne oddziały”, zaś po stronie inicjatorów pomysłu leży organizacja zaplecza. Sami zastanawiamy się nad organizacją takich warsztatów w Olsztynie, więc być może również odezwiemy się do Girls.js!

 

Najważniejsze informacje:

 

Czas: 3-4 marca 2018 

Miejsce: Poznań – Wydział Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ul. Umultowskiej 87

Rekrutacja: do 14 lutego – Formularz 

Więcej informacji: https://girlsjs.pl/#workshops

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *