A może hackathon? – Spróbuj swoich sił na ChallengeRocket.com!

A może hackathon? Hackathony cieszą się coraz większą popularnością wśród programistów oraz osób, zajmujących się różnymi gałęziami IT. A czym jest hackathon?  Hackathon to forma pracy zespołowej o charakterze konkursu, podczas którego zespoły (składające się z programistów, grafików, project managerów, analityków biznesowych i innych) przy wsparciu mentorów, pracują nad danym zagadnieniem technologicznym lub biznesowym. Co ważne, na dalszym etapie prototyp bądź model rozwiązania jest prezentowany przed Jury, które dokonuje ich oceny. Warto wiedzieć, że to dzięki hackathonom można zrealizować kreatywne pomysły stworzone przez grupę zarówno w trybie stacjonarnym, jak i online! A gdzie można znaleźć informacje o trwających bądź zbliżających się hackathonach? Na ChallengeRocket.com!

 

ChallengeRocket.com
ChallengeRocket.com

ChallengeRocket.com – pierwsza taka platforma!

 

ChallengeRocket.com jest pierwszą w Polsce platformą internetową organizującą konkursy dla specjalistów z dziedziny nowych technologii. Do udziału w nich zamierza zaangażować najbardziej utalentowanych i kreatywnych programistów w Europie, by wspierać wdrażanie najlepszych pomysłów informatycznych w biznesie. A z jakich korzyści można skorzystać? Dla uczestników udział w konkursach to okazja na wygranie wysokich nagród pieniężnych, a dla firm – na znalezienie nowych rozwiązań przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich zasobów własnych. Ta idea świetnie sprawdza się na rynkach zachodnich, czego najlepszym dowodem jest korzystanie z niej przez największej marki, takie jak HP, Samsung czy Coca-Cola. A teraz czas polski rynek!

 

ChallengeRocket.com
ChallengeRocket.com

 

Stacjonarnie a może online?

 

Konkursy typu hackathon  będą się odbywać w dwóch formach – hackathonów w trybie stacjonarnym oraz drogą online. Hackathon to intensywny maraton programowania, trwający zwykle 1-2 dni, na którym spotykają się pasjonaci nowych technologii i, podzieleni na zespoły, współpracują ze sobą w celu stworzenia nowych, kreatywnych rozwiązań z dziedziny IT. Konkursy online polegają natomiast na samodzielnym napisaniu projektu i nadesłaniu go organizatorom w wyznaczonym terminie, dzięki czemu dają szansę na dokładniejsze dopracowanie projektu przed przekazaniem go pod ocenę jury. Taka forma konkursu pozwala również na udział szerszego grona osób – odległość i kwestie logistyczne nie są ograniczeniem! A szczegółowe informacje na temat aktualnie trwających konkursów można znaleźć na stronie ChallengeRocket.com.

 

Dodatkowe korzyści

Platforma ChallengeRocket.com umożliwia nie tylko stworzenie ciekawych rozwiązań oraz otrzymanie finansowych korzyści, ale również jest świetnym narzędziem networkingowym, umożliwiającym pozyskanie partnerów i inwestorów. Co ważne, platforma ta pozwala także na zdobycie wiedzy, doświadczenia oraz inspiracji w dalszych działaniach, nie tylko o charakterze programistycznym. A więc, do dzieła!

 

Najważniejsze informacje

 

Koszt: bezpłatny udział dla uczestników hackathonów

Forma konkursów: Hackathony stacjonane, online i   EMEA Coders League

Typ wydarzenia: Dla wszystkich, Rekrutacja, Dla Studentów

Poziomy trudności: skala – Bardzo trudne – bardzo łatwe

Inne: współpraca z największymi markami, wymiana wiedzy i doświadczenia, wysokie nagrody pieniężne i rzeczowe

Więcej informacji: https://challengerocket.com/pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *