Czas na Android Oreo 8.0 – oto najciekawsze nowości!

Już wiemy, jaką nazwę będzie nosiła nowa aktualizacja Androida i cóż, wielu miłośników tego systemu operacyjnego miała rację, a mianowicie nadchodzi Android Oreo! Oprócz kolejnej słodkiej nazwy twórcy aktualizacji przygotowali kilka ciekawych niespodzianek, które ucieszą użytkowników urządzeń z Androidem. Choć nie jest to jeszcze przełom, to jednak można zauważyć, że twórcy Androida uwzględniają potrzeby użytkowników i tworzą coraz ciekawsze rozwiązania.  A więc, co nas czeka?

 

Szybszy i wydajniejszy – to Android Oreo!

Według zapewnień producenta Android Oreo sprawi, że uruchamiane smartfonu nie tylko będzie 2x szybsze, ale również wydajniejsze! A to wszystko poprzez nałożenie limitów na aktywne procesy, działające w tle.

 

 

Autouzupełnianie – dość już wpisywania haseł

 

Kolejną ciekawą opcją jest wprowadzenie funkcji autouzupełniania, która okazuje się niezwykle przydatna w przypadku zakupu nowego telefonu. Teraz wszystkie nasze hasła oraz loginy przeniosą się na nowe urządzenie zgodnie z rozwiązaniem Smart Lock.

 

 

Czas na Picture-in-picture

 

Nowa funkcja Picture-in-picture ucieszy wielu użytkowników Androida. Do tej pory w przypadku oglądania filmów korzystało się z jednego widoku, zaś Android Oreo przyniósł ciekawą zmianę w tym zakresie. Już niedługo będzie możliwość minimalizowania treści wideo do rozmiaru małego kwadratu! A w jakim celu? Przede wszystkim to niezwykle ułatwia korzystanie ze smartfona – można jednocześnie oglądać film oraz wykonywać inne czynności na naszym telefonie.

 

 

 

Nowe rozwiązanie w kwestii powiadomień

 

Android Oreo wprowadza nową funkcję powiadomień w postaci czerwonych kropek ulokowanych przy danej aplikacji oraz przy dłuższym dotknięciu  – pojawienia się krótkiej informacji. Użytkownicy systemu IOS oraz telefonów Samsung są raczej przyzwyczajeni do tej formy powiadomień, zaś reszta osób podejrzewam, że będzie mieć podzielone zdanie na temat tej nowej funkcji.

 

 

 

Nowe emotikonki – wyraź swoje emocje w nowy sposób:)

 

Nowe emotikonki ucieszą każdego miłośnika takiego sposobu wyrażania swoich emocji. I tak już niedługo pojawi się w użyciu 60 nowych emotikonek, które sprawią, że nowy Android Oreo ma być jeszcze bardziej sweet:)

 

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko, czyli o Google Play Project

 

Android Oreo dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników w postaci Google Play Project, który skanuje nie tylko smartfony pod kątem szkodliwych oprogramowań, ale również aplikacje dostępne w Sklepie Play.

 

 

 

A więc, czy nowy Android nas zachwyci, a może wręcz przeciwnie – wzbudzi falę krytyki? Już niedługo sami przekonamy się o użyteczności nowej aktualizacji. Kto pierwszy przetestuje Androida Oreo? Przede wszystkim w pierwszej kolejności otrzymają możliwość aktualizacji systemu smartfony Google Pixel i Pixel XL, zaś następnie Nexusy 5X i 6P, i wreszcie Pixel C oraz Nexus Player. A kiedy pozostali użytkownicy otrzymają nowego Androida? Niestety, ale reszta świata musi cierpliwie poczekać na możliwość aktualizacji systemu Android.

1 thought on “Czas na Android Oreo 8.0 – oto najciekawsze nowości!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *