Android Developer Nanodegree – bezpłatny kurs na Udacity!

Jeżeli od zawsze marzyłeś lub marzyłaś o tworzeniu aplikacji mobilnych, na przykład na system operacyjny Android, to ten wpis może stać się początkiem nowej drogi zawodowej! A w jaki sposób warto rozpocząć naukę programowania aplikacji mobilnych? Przede wszystkim od darmowych kursów! Osobiście przerobiłam kilka cykli bezpłatnych kursów, dotyczących tematyki Android Developer i oferowanych przez różne platformy i mogę śmiało stwierdzić, że Udacity przebił wszystkich na głowę! A dlaczego?

 

Udacity – Android Developer dla początkujących

Na platformie Udacity znajdziemy szereg kursów, zarówno wersji płatnej, jak i bezpłatnej. Co ciekawe, od czasu do czasu organizowane są stypendia, dzięki którym można otrzymać dostęp do płatnych kursów, kończących się uzyskaniem certyfikatu. To w tym miejscu również czeka na nas darmowy kurs Android Developer Nanodegree, który merytorycznie w niewielkim stopniu różni się od płatnego szkolenia. A mianowicie pozbawiony jest liniowej struktury programu nauczania, mającego miejsce w płatnym kursie. Co jeszcze? W płatnej wersji otrzymujemy dostęp do dodatkowych materiałów, jednakże spokojnie –  bezpłatna wersja wystarczy na opanowanie podstawowej wiedzy.

https://www.udacity.com/
https://www.udacity.com/

 

Jak przekazać wiedzę w sposób prosty i przyjemny?

Niewątpliwą zaletą kursu Android Developer Nanodegree jest łopatologiczne przekazanie wiedzy, dotyczącej programowania aplikacji mobilnych. Kompletny laik, bez żadnego wcześniejszego doświadczenia w programowaniu może w pełni opanować przygotowany przez Udacity kurs. Co ważne, każda lekcja kończy się wykonaniem quizu w postaci projektu aplikacji mobilnej. Na początku tworzymy bardzo prostą aplikację, typu wizytówka biznesowa i kończymy szkolenie aplikacją zawierającą większość poznanych i opanowanych elementów. Dlatego warto przejść przez wszystkie lekcje. Ogólnie na poziomie podstawowym tworzymy ponad 10 aplikacji mobilnych, którymi warto pochwalić się na GitHubie.

https://classroom.udacity.com
https://classroom.udacity.com

 

Każdy cykl szkolenia składa się nawet z kilkudziesięciu lekcji, które pozwalają na opanowanie wiedzy programistycznej na danym poziomie. Warto pamiętać, że przede wszystkim uczymy się programować w Javie, więc jest to także ciekawy sposób na zdobycie niezbędnych umiejętności w tym języku!

 

Lista uporządkowanych lekcji w ramach kursu Android Developer Nanodegree Beginner

Poniżej znajduje się lista wraz z odnośnikami do poszczególnych lekcji, wchodzących w skład całego szkolenia Android Developer Nanodegree na poziomie podstawowym oraz z nazwami projektów, które wieńczą każdy cykl szkolenia. Na poniższej liście znajduje się również przewidywalny czas, jaki należy poświęcić na opanowanie materiału danej lekcji.

 

Poziom

Nazwa kursu

Czas trwania

Nazwa projektu

Podstawowy

UI Design  

4 tygodnie Birthday Card, Business Info
Podstawowy

User Input  

4 tygodnie Coffee Ordering App, Score Tracker, Quiz App
Podstawowy

Multi-Screen Apps  

8 tygodni Language Learning App, Tour Guide App
Podstawowy

Networking  

5 tygodni Book List, News Reader
Podstawowy

Data Storage  

8 tygodni Pet Database
Podstawowy

UI Components

4 tygodnie Build Your Own App
Podstawowy UX Design

6 tygodni

Build a User-Targeted App

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *