Darmowe ebooki przeznaczone do nauki programowania? 7 wyjątkowych stron z bezpłatnymi ebookami!

I czas na zmiany – blog został już przeniesiony na serwer  i na własną domenę, więc ruszamy z kolejnymi wpisami! A dzisiejszy wpis jest poświęcony ebookom, które są niezwykle przydatne w nauce języka programowania. Niestety, ale ceny książek, zwłaszcza z dziedzin specjalistycznych potrafią wciąż przytrafić o zawrót głowy, więc  warto do nauki programowania wykorzystać darmowe ebooki. A gdzie je znaleźć i pobrać w sposób najzupełniej legalny? Poniżej znajduje się krótka lista ze stronami, które warto odwiedzić, aby wzbogacić swój warsztat programistyczny:

  1. Microsoft Developer Network – spis wielu darmowych ebooków!

Na stronie Microsoft Developer Network zostały udostępnione ebooki, nie tylko poświęcone produktom Microsoftu. To tu możemy znaleźć ebooki, dotyczące tworzenia aplikacji mobilnych, baz SQL i wiele, wiele innych. Co ważne, w ciągu kilku chwil można ściągnąć na dysk komputera wszystkie dostępne ebooki!

 

 

 

  1. Free Computer Books – nauka, technologia, programowanie, matematyka w jednym miejscu!

To tu znajdziemy darmowe ebooki o tematyce nie tylko programistycznej, ale również związanej z naukami ścisłymi, takimi jak matematyka lub nawet fizyka. Na stronie Free Computer Books znajdziemy ogromny wybór ebooków, które również zostały podzielone w najbardziej popularne kategorie języków programistycznych: Mobile, C, C++, C# czy Java.

 

  1. Free Tech Books – ponad 1000 darmowych ebooków o programowaniu!

Free Tech Books to strona internetowa, na której znajdziemy ponad 1000 darmowych ebooków związanych z programowaniem! Choć niektóre ebooki mają już swoje lata, to jednak wśród nich możemy znaleźć ciekawe perełki:)

 

  1. Online Programming Books – ebooki dla spragnionych wiedzy!

Jeżeli szukamy ebooków, dotyczących wyłącznie języków programowania, to Online Programming Books jest idealną propozycją! To tu znajdziemy szeroki wybór darmowych ebooków, które czekają na ściągnięcie – Java, PHP, C++, Web Design, Ruby a może Java Script? Wybór należy do Was!

 

 

  1. Book Boon – duży wybór ciekawych ebooków

Book Boon to intuicyjna w swojej obsłudze strona internetowa, umożliwiająca wyszukanie oraz pobranie ebooków, dotyczących nie tylko programowania, ale również ekonomii czy marketingu.

 

  1. Helion.pl – księgarnia internetowa z darmowymi ebookami!

Helion.pl to polska księgarnia internetowa, w które znajdziemy oprócz płatnych pozycji, także całkowicie darmowe. To tu możemy pobrać ebooki, dotyczące także nauki programowania, na przykład w postaci ebooka pt. „What’s New In Java 7?” lub wiedzy z zakresu Big Data.

 

  1. O’Reilly – wystarczy kilka kliknięć!

Wydawnictwo O’Reilly przygotowało dla swoich czytelników miłą niespodziankę. Na ich stronie internetowej można pobrać darmowe ebooki związane z nauką języków programowania. Dostępne ebooki ucieszą również osoby, zajmujące się tworzeniem stron internetowych lub aplikacji – to tu znajdziemy szeroki wybór darmowych ebooków z tematyki Web Development. A to wszystko za free!:)

 

I to na dziś koniec – mamy nadzieję, że dzięki tym stronom, a zwłaszcza ebookom wzbogacicie swoją wiedzę!:)

 

1 thought on “Darmowe ebooki przeznaczone do nauki programowania? 7 wyjątkowych stron z bezpłatnymi ebookami!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *